Message: Memcache::connect(): Server 194.183.153.39 (tcp 11212, udp 0) failed with: Connection refused (111)

Message: Memcache::connect(): Can't connect to 194.183.153.39:11212, Connection refused (111)

Cras nisi nunc, condimentum id hendrerit eget, laoreet volutpat urna. Integer porttitor posuere ultrices.

Sed neque sem, mattis ut ultricies quis, tincidunt quis magna. Fusce suscipit, odio id imperdiet accumsan, mauris odio hendrerit diam, at sagittis turpis mauris in nulla. Etiam nisl mi, dictum vel hendrerit a, dictum non nunc.

Concurs atletic (Micul logician)

In Educatie , adaugat in
(0/ 0)
Printeaza Articol

Concurs atletic Dupa proba de 5000 m, la care au participat Alexandru, Barbu, Dumitru, Grigore si Victor, situatia se prezenta astfel: - Victor nu a ocupat primul loc. - Grigore…

Concurs atletic Dupa proba de 5000 m, la care au participat Alexandru, Barbu, Dumitru, Grigore si Victor, situatia se prezenta astfel: - Victor nu a ocupat primul loc. - Grigore a ajuns la finis al treilea dupa Dumitru. - Alexandru nu a castigat cursa, dar nici ultimul nu a fost. - Barbu a trecut linia de sosire indata dupa Victor. - Dumitru nu a ocupat locul doi. Aratati in ce ordine au terminat cursa cei cinci alergatori?

Logicus

Pentru pozitia 13 Catalin, care a intrebat: (May 13th, 2009) "Logicus pana la urma a rezolvat cineva acest exercitiu corect?" Da, esti printre cei ce merita felicitari!

2009-05-13 la 16:39
Ionut, pui de balonas

- Victor nu a ocupat primul loc. - Grigore a ajuns la finis al treilea dupa Dumitru. - Alexandru nu a castigat cursa, dar nici ultimul nu a fost. - Barbu a trecut linia de sosire indata dupa Victor. - Dumitru nu a ocupat locul doi. Victor nu este primul, Grigore este in urma lui Dumitru, Alexandru nu a castigat, Barbu este dupa Victor => ramane ca Dumitru sa fie pe primul loc. Grigore a ajuns al treilea dupa Dumitru => Grigore este pe locul 3. Victor si Barbu ocupa doua locuri succesive => pot ocupa locurile 4,5 Alexandru poate fi pe locurile 2,3,4, locurile 3,4 sunt ocupate => Alexandru este pe locul 2. Singurul rezultat care indeplineste datele problemei este: Dumitru, Alexandru, Grigore, Victor, Barbu. Ionut, Ploiesti

2009-05-13 la 11:38
Catalin
Catalin

Logicus pana la urma a rezolvat cineva acest exercitiu corect?

2009-05-13 la 10:38
badea andreea

Logicus dar mie de ce nu imi raspunzi? vreau sa stiu daca e bine... pls raspunde

2009-05-04 la 11:40
ANTONESCU BIANCA

Alexandru poate ocupa locurile 2,3sau4pentru ca nu ocupa nici primul loc,nici ultimul loc.Victor nu a ocupat primul loc si Barbu ajunge imediat dupa Victor,deci Victor poate ocupa locurile 2,3sau4,iar Barbu poate ocupa locurile 3,4sau5.Dumitru poate ocupa locurile 1sau3, pentru ca Dumitru nu a ocupat locul 2,iar Grigore ajunge al treilea dupa Dumitru.Grigore poate ocupa locul 3 sau5.Deci numai Dumitru poate ocupa locul 1,iar Grigore va fi pe locul 3.Barbu va fi pe ultimul loc si Victor cu un loc in fata lui Barbu, deci locul 4.Alexandru a ocupat locul 2. locul 1- Dumitru locul 2- Alexandru locul 3- Grigore locul 4- Victor locul 5- Barbu ANTONESCU BIANCA, CRAIOVA, judetul Dolj, clasa a-II-a, scoala nr.18, Sf.Dumitru

2009-04-15 la 14:40
Logicus
Logicus

Pentru 9 "laurentiu 12ani": Trebuie sa justifici DE CE ... Apoi, in incheiere, completezi: nume, prenume, localitate.

2009-04-14 la 10:07
laurentiu 12ani

1Dumitru 2Alexandru 3Victor 4Grigore(al treilea dupa Dumitru); Barbu(indata dupa Victor)

2009-04-14 la 08:40
Logicus
Logicus

Cei mai buni rezolvitori in perioada ianuarie-martie 2009: http://www.utilecopii.ro/tv/?page_id=436 Nu uitati: Argumentati logic rezolvarile, completati-va apoi numele, prenumele localitatea

2009-04-09 la 21:50
Badea Andreea

E bine Logicus???? Ca am stat o ora jumatate ca sa o fac

2009-04-08 la 20:44

Avem 5 copii:Din relatia 1 reiese ca victor nu a fost primul => victor- loc 2,3,4,5;Grigore al treilea=Grig. loc 3, dupa dumitru.Dar stim ca dumitru nu putea fi al doilea=> dumitru loc 1; Alex nu a fost primul si nici ultimul=> Alex loc. 2,3,4;Barbu a terminat dupa Victor inseamna ca nu putea fi pe primul sau pe al doilea loc=> victor = locul 3,4,5 . Alex e singurul care putea fi pe locul 2 . Barbu a terminat dupa Victor si mai sunt locurile 4 si 5 inseamna ca Barbu e pe locul 4 si victor pe loc.5 Locul I - Dumitru II- Alexandru III- Grigore IV- Barbu V- Victor MA numesc Badea Andreea, Navodari jud constanta, Scoala Tudor Arghezi Navodari, Clasa 7D

2009-04-08 la 20:43
costea sonia

nici unul nu a ocupat locul intai

2009-04-08 la 13:08
diana cosmina neculau

alexandru poate avea loc. 2,3 si 4.Barbu 3,4 si 5.Dumitru 1,3,4,5.Grigore 3,pe care il si are,deoarece ne spune ca a juns al treilea dupa Dumitru,celelalte nr fiind prea mari si rezulta ca dumitru are locul 1.Victor poate avea loc. 2,3,4,5.Pe locul 2 este A,deoarece nu a fost nici primul,nici ultimul,pe locul 4 este Victor,pentru ca a ajuns inaintea lui Barbu,iar pe locul 5,B. Neculau Diana Cosmina Clasa a 5-a A Loc. Buzau,jud. Buzau Sc. cu clasele 1-8 nr. 1,cpt. avt. Mircea T. Badulescu

2009-04-04 la 13:19

Dup???? ce am efectuat un tabel cu 5 baie??Â?i ???¸i 5 locuri , am vazut ca locurile 2 ???¸i 3 se pot ??®mp????r??Â?i ??®ntre Alexandru ???¸i Victor Avem 2 solu??Â?ii I)1 Dumitru 2 Alexandru 3 Victor 4 Grigore 5 Barbu II) 1 Dumitru 2 Victor 3 Alexandru 4 Grigore 5 Barbu

Catalin

Stim ca sunt 4 baieti: Alexandru, Barbu, Dumitru, Grigore si Victor. Alexandru e pe locul 2 deoarece Alexandru nu a castigat cursa, dar nici ultimul nu a fost,ultimul fiind Barbu care a trecut linia de sosire indata dupa Victor. -Grigore e pe locul 3 deoarece Grigore a ajuns la finis al treilea dupa Dumitru. -Barbu cum am spus e pe locul 5 deoarece Barbu a trecut linia de sosire indata dupa Victor si spn asta ca Alexandru nu a castigat cursa, dar nici ultimul nu a fost. -Victor e inaintea lui Barbu fiind pe locul 4. -Dumitru e pe locul intai Dumitru nu a ocupat locul doi si ca Grigore a ajuns la finis al treilea dupa Dumitru,Grigore fiind pe locul 3.Deci raspunsul meu este urmatorul: DUMITRU-1; ALEXANDRU-2; GRIGORE-3; VICTOR-4; BARBU-5. Ratoi Catalin clasa a-vi-a Pascani

2009-03-27 la 10:30